Najciekawsze miejsca Czech i Słowacji

Najciekawsze miejsca Czech i Słowacji

Najciekawsze miejsca Czech i Słowacji, które zwiedzisz w jeden weekend

Czechy i Słowacja to przepiękne kraje z bardzo bogatą historią i ogromnym dziedzictwem kulturowym. Zwiedzić można tam wiele ciekawych miejsc, które robią ogromne wrażenie na wielu turystach przybywających do tego regionu co roku. Poznajcie nasze propozycje w temacie najciekawsze miejsca Czech i Słowacji.

Dlaczego warto jest odwiedzić te kraje?

Czechy i Słowacja to przepiękne, stosunkowo niewielkie kraje leżące w Europie środkowej. Czechy posiadają 78 867 km², natomiast Słowacja zaledwie 49 035 km². Podróżując do tych państw, nie trzeba szczególnie przejmować się brakiem możliwości efektywnego transportu. Są to kraje o wysoko rozwiniętej siatce transportowej, dzięki której bez problemu dotrzemy w interesujące nas miejsca pociągiem, autobusem czy samochodem. Wybierając podróż własnym autem, warto jest zaopatrzyć się w Electronic Vignettes, które pozwalają na bezproblemowe korzystanie z wielu tamtejszych dróg.

Obydwa te państwa warto odwiedzić ze względu na ich położenie geograficzne, które oferuje zróżnicowane, zapadające w pamięć krajobrazy. Przepiękne pasma górskie, także rzeki, doliny czy jeziora są zdecydowanie specjalnymi miejscami, które warto jest zobaczyć chociaż raz w życiu. Poza tym w krajach tych odnajdziemy również wiele różnych ciekawych miejsc, takich jak: zabytkowe zamki, pałace, katedry, kościoły czy inne rodzaje budynków, które zaskakują swoimi nietuzinkowymi stylami architektonicznymi wywodzącymi się z różnych epok. Czechy i Słowacja to kraje o bardzo bogatej historii, która pozostawiła za sobą wszystkie te interesujące budowle.

Najciekawsze miejsca w Czechach, które zwiedzisz w weekend

1. Praga

Praga, czyli stolica Czech to specjalne miejsce, które zdecydowanie warto jest odwiedzić chociaż raz w życiu. Znajduje się tam pełno starych zabytków, muzeów, galerii sztuki i wspaniałej architektury, z której miasto słynie. Jadąc do Pragi, warto jest zaplanować spacer do średniowiecznego zamku na Hradczanach, także Katedry św. Wita i na zabytkową starówkę.

2. Český Krumlov

To przepiękne zabytkowe miasto znajdujące się na południu Czech. Położone jest w bardzo malowniczej okolicy i słynie przede wszystkim ze swojej zabytkowej architektury. Odwiedzić można tam zamek Český Krumlov, również liczne cudowne uliczki i wspaniałe ogrody.

3. Karkonosze

Karkonosze, czyli przepiękne pasmo górskie znajdujące się zarówno po stronie czeskiej jak i polskiej. Czeskie Karkonosze to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych skrawków ziemi w całym kraju. Są to góry bardzo popularne wśród miłośników górskich szlaków, które charakteryzują się licznymi, przepięknymi krajobrazami oraz rzekami, źródłami i wodospadami.

Podróżując do Czech samochodem, warto jest wyposażyć się w warto jest wyposażyć się w winiety do Czech , które umożliwiają swobodne poruszanie się po czeskich drogach

Najciekawsze miejsca na Słowacji, które zwiedzisz w weekend

1. Bratysława

Bratysława to przepiękna stolica Słowacji, która jest wypełniona całą masą zabytkowych budynków i atrakcji turystycznych, które warto jest zwiedzić. Spacerując po Bratysławie, koniecznie odwiedzić trzeba zamek Bratysławski, również Stary Rynek oraz zabytkową Katedrę św. Marcina.

2. Tatry

Tatry stanowią najwyższe pasmo górskie w Karpatach, które podobnie jak Karkonosze znajdują się na powierzchni dwóch krajów – Polski i Słowacji. Góry te stanowią prawdopodobnie najbardziej malownicze miejsce w Słowacji. Cechują się przepięknymi krajobrazami, źródłami, także strumykami i licznymi jaskiniami. Zdecydowanie warto jest rozważyć przechadzkę po Tatrzańskich szlakach w wolny weekend.

3. Bojnice

Jest to urocze miasteczko położone w środkowo-zachodniej Słowacji. Znaleźć można tam przepiękny zamek wybudowany w stylu romantycznym, w którym mieści się muzeum Bojnice. Warto odwiedzić tu także ZOO, które znajduje się na zamkowym wzgórzu.

Wybierając się samochodem do Słowacji również koniecznie pamiętaj o specjalnych winietach, które nabyć i zarejestrować możesz online.

W powyższym artykule przedstawiliśmy szereg ciekawych miejsc, które nadadzą się idealnie na weekendowy wyjazd zarówno do Czech, jak i do Słowacji. Mamy nadzieję, że także skorzystasz z powyższych lokalizacji i spędzisz wspaniały weekend w którymś z tych pięknych krajów.

W Słowacji polecamy też wpisany na listę UNESCO Bardejów wraz z piękną zabytkową bazyliką.

Tekst & Foto od partnerów zewnętrznych

Dodaj komentarz