Karkonosze - co warto zobaczyć

Karkonosze - co warto zobaczyć

Karkonosze – co warto zobaczyć w tych górach?

Karkonosze co roku przyciągają rzesze turystów. Zwłaszcza tych, którzy pragną spędzić aktywnie wakacje i podziwiać widoki monumentalnego pasa gór, ciągnącego się od Sudetów aż do Czech. Zarówno po czeskiej granicy, jak i w Polsce, Karkonosze są najwyższym pasmem górskim, a znajdująca się na nich Śnieżka najwyższym szczytem karkonoskim. Góry te są bardzo malownicze i sławne. Chętnie przyjeżdżają tu liczni turyści. Znajdziemy tam zatem mnóstwo atrakcji. Tych typowo krajobrazowych oraz architektonicznych czy rozrywkowych. Jakie są najlepsze atrakcje Karkonoszy – co warto zobaczyć wokoło? Sprawdźmy.

Dziki Wodospad

Wodospad został stworzony przez człowieka. Mimo to piękna i dzika roślinność oraz krajobraz otaczający ów wodny zbiornik, sprawia, że jest to jedna z ładniejszych atrakcji i punktów dla turystów odwiedzających pasmo Karkonoszy. Każdy turysta przebywający w ośrodku wypoczynkowym w Karkonoszach na wakacjach obowiązkowo powinien wybrać się na wycieczkę, aby obejrzeć piękny wodospad. Powstały na rzece Łomnicy. Właściwie jest zaporą przeciwrumoszową, a więc przeciwskalną, oddzielającą wodę, od kamieni i piasku. Do Dzikiego Wodospadu prowadzi szlak ukryty w cudownej leśnej scenerii. Trasa nie jest zbyt długa, dlatego naprawdę warto przejść się i obejrzeć ten niecodzienny widok. Jeżeli zatrzymamy się np. https://www.jeleniagorahotel.pl/ będziemy mieć niedaleko do wodospadu.

Schronisko górskie Strzecha

Schroniska górskie na ogół są położone na strategicznych miejscach szlaku, z widokiem na najpiękniejsze krajobrazy. Strzecha Akademicka znajduje się tuż przed wejściem na ostatni fragment szlaku prowadzącego na najwyższy szczyt Karkonoszy: Śnieżkę. W schronisku można wypocząć przed wyruszeniem, aby wspiąć się na ostatnie kilkanaście metrów trasy na wierzchołek oraz zjeść ciepły posiłek podziwiając cuda natury. To najstarsze schronisko Karkonoszy, w którym kiedyś nocował Goethe, choć wówczas stał tam inny budynek: Hampelbaude.

Karkonosze – co warto zobaczyć jeszcze? Oczywiście Śnieżka

Jako że już wspomnieliśmy o schronisku Strzesze, nie mogłoby być inaczej i nie moglibyśmy pominąć i samej Śnieżki. Szczyt liczy aż 1602 m, prowadzi na niego kilka szlaków, choć przejście każdego z nich trwa kilka godzin. Jeden z nich prowadzi przez cudny kościół Wang, będący norweską ewangelicką świątynią, która została przeniesiona z Norwegii. Co ciekawe, jest to najstarsza drewniana kaplica w Polsce. 50 minut od kościoła, znajduje się piękna Polana, a dalej skalne formacje: Pielgrzymy.

Znamy już miejsca, które musimy odwiedzić będąc w Karkonoszach. Jednak na nocleg lepiej wybierzcie hotel w Jeleniej Górze. Unikniecie tłumu ludzi w Karpaczu lub Szklarskiej Porębie.

Tekst & Foto: materiał od Partnerów zewnętrznych

Dodaj komentarz