Czarter katamaranów na Martynice

Czarter katamaranów na Martynice

Czarter katamaranów na Martynice czyli co Polacy wybierają w roku 2022?

Polacy coraz częściej decydują się na wyjazdy wakacyjne za granicę. Nierzadko na takie, gdzie mogą próbować nowych aktywności i czekają na nich niecodzienne wyzwania. Rodacy upodobali sobie zwłaszcza egzotyczne kierunki, jak Martynika. Oferta miejscowych atrakcji jest tam naprawdę imponująca. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się zaś czarter katamaranów na Martynice. Wypoczynek w tak osobliwych okolicznościach przyrody nie zdarza się na co dzień. Lazurowy błękit wody w połączeniu z malowniczymi widokami na długo zapadną w pamięć.

Martynika- Motyl Karaibów

Martynika niewątpliwie wyróżnia się spośród licznych wysp karaibskiego archipelagu. Przyciąga turystów intensywnymi barwami kwiatów, bogatą roślinnością i iście bajkowymi pejzażami. Śmiało można więc rzec, iż jest to ogród botaniczny, położony na wyspie. Z kolei, północ wyspy cechuje wulkaniczny krajobraz z imponującą florą, podczas gdy południe obfituje w niebiańskie plaże.  Oprócz tego panują tu doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych i żeglowania. Dlatego z roku na rok staje się ona coraz bardziej popularna. Stąd, główną atrakcją jest, chociażby czarter katamaranów na Martynice.

Czarter katamaranów ze skipperem na Martynice

Na wyspie znajduje się aż pięć marin. Są to: Port du Marin, Port du Robert, Port du Lamentin, Port du Diamant i Port François. Przez okrągły rok można wyruszyć stąd w wielu interesujących kierunkach. Najprzyjemniej pływa się jednak w szczycie sezonu, tj. od grudnia do kwietnia- w tzw. porze suchej. Tym samym, z dużym prawdopodobieństwem udaje się uniknąć niebezpiecznych cyklonów i pasatów. Biorąc pod uwagę specyficzny charakter owej lokalizacji, wynajem katamaranów na Martynice lepiej zorganizować dużo wcześniej przed planowanym przyjazdem i na spokojnie dać ekspertom czas do szczegółowej wyceny wycieczki. Trasy, jakie proponuje na przykład lider w swojej dziedzinie- marka Globe Sailor to między innymi:

Poza katamaranami Globe Sailor oferuje: jachty motorowe, gulety, jachty luksusowe, katamarany motorowe, łodzie hybrydowe RIB, a także barki- łącznie niemal 13627 łodzi do wynajęcia. Osobom początkującym poleca się natomiast wykupienie skippera. Poza tym sternik za każdym razem jest miejscowym i chętnie doradzi  wybór trasy pod kątem indywidualnym (w zależności od tego, na czym nam najbardziej zależy, czy podróżujemy z dziećmi, oraz co chcemy zobaczyć).

Atrakcje turystyczne

Turyści mają na wycieczce do dyspozycji wspaniałości kuchni kreolskiej, okazję do posłuchania przepięknej lokalnej muzyki i nurkowania, bądź snorkelingu. Z drugiej strony, sam fakt, iż woda jest na Martynice nader przejrzysta sprawia, że bez trudu każdy będzie w stanie dostrzec kolorowe ryby i inne morskie stworzenia. Jednym słowem, czarter katamaranu na Martynice jest wprost idealnym sposobem na spędzenie urlopu marzeń.

Mariaż żeglarstwa, kultury i tutejszych wyszukanych smaków kreuje prawdziwie niepowtarzalną atmosferę. Zjawiskowe plaże- Anse Noire, Anse Figuier, La Pointe Borgnèse i  zatoki- Îlet Madame, czy Anse Dufour to zaledwie kropla w morzu atrakcji, jakie występują na miejscu.

O najlepszych miejscach do żeglowania w Polsce piszemy w osobnym artykule.

Tekst & Foto: materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz