Czarter jachtów we Włoszech

Czarter jachtów we Włoszech

Czarter jachtów we Włoszech – czemu warto to wiedzieć?

Czarter jachtów to innymi słowy wynajęcie jachtu na określony czas, w wybranym przez nas terminie i porcie. To doskonały sposób na podróżowanie i poznawanie ciekawych miejsc z innej jak dotąd perspektywy – z pokładu łodzi. Przyjrzyjmy się tutaj jak wygląda czarter jachtów we Włoszech.

Najpiękniejsze włoskie porty – miejsca, które trzeba odwiedzić!

Zacznijmy od okolic Neapolu, czyli w portu jachtowego Arechi. Ta ogromna marina zaprojektowana przez architekta Santiago Calatrava, z cudownym widokiem na pobliskie góry, jest relaksującym miejscem, idealnym, aby rozpocząć lub zakończyć tutaj swój rejs. Przenieśmy się jednak w bardziej znane i malownicze porty włoskiego wybrzeża. Gotowi na wypłynięcie?

Któż z nas nie słyszał o Portofino? Jest najbardziej znanym i urokliwym portem Morza Śródziemnego, spektakularnie zlokalizowanym w małej zatoczce. To ekskluzywne miejsce na Włoskiej Riwierze, w którym zatrzymują się celebryci z całego świata. Portofino jest punktem obowiązkowym dla osób spędzających we Włoszech urlop pod żaglami. Nie ma tu zbyt wielu atrakcji, ale piękne położenie i unosząca się w powietrzu aura luksusu powodują, że każdy chce się tutaj zatrzymać, choćby na kilka chwil.

Czarter jachtów we Włoszech – gdzie jeszcze warto popłynąć?

Przenieśmy się w kolejne ciekawe miejsce, czyli na Wybrzeże Amalfi z kolorowymi domami przyklejonymi do stromych klifów i niezwykle luksusowymi marinami, w których cumują jachty z różnych zakątków świata. Postój w porcie Amalfi, czyli marinie Coppola, nie należy do najtańszych, ale jest wart swojej ceny.

Wyruszamy z Amalfi dalej, do najbardziej romantycznego miasteczka na włoskim wybrzeżu, czyli Positano. Nie bez powodu to właśnie w tym miejscu kręcono kilka scen do filmu „Pod Słońcem Toskanii”, w którym główna bohaterka Frances romansuje z przystojnym Marcello. W Positano nie ma mariny, ale jest kotwicowisko z bojami, gdzie miejsce dla jachtu trzeba wcześniej zarezerwować. Zabudowa miasta skupiona jest na zboczu góry w pięknej scenerii. Atmosfera jest tutaj iście romantyczna. Bardzo często mają tu miejsce oświadczyny.

Żeglując nieco dalej na północ, dopłyniemy do kolejnego kultowego miasta, jakim jest Sorrento. To właśnie o tym miasteczku śpiewała Anna German w piosence „Wróć do Sorrento”. Miasto urzeka swoim położeniem, jest rajem dla miłośników plażowania oraz miejscem ucieczki neapolitańczyków przed wielkomiejskim zgiełkiem i harmidrem. W sezonie ulice miasta przepełnione są turystami i… soczystymi cytrynami w odmianie Sorrento.

Porty zlokalizowane na wyspach

Przenieśmy się teraz na Sardynię, a dokładnie do portu o nazwie Marina Cala dei Sardi. Znajduje się on w północno-wschodniej części wyspy, ukryty w zatoce obok miejscowości Portisco. To właśnie z tego miejsca można rozpocząć czarter jachtu na Sardynii. Jeśli jeszcze nie korzystałeś z takiej formy wakacji, zajrzyj do GlobTourist, aby otrzymać więcej informacji o czarterze jachtów we Włoszech.

Kolejnym ciekawym miejscem jest Marina Portorosa znajdująca się na wyspie kojarzonej z włoską mafią – Sycylią. Ta największa wyspa Morza Śródziemnego słynie z wyśmienitej oraz jedynej w swoim rodzaju kuchni, zabytków sięgających nawet czasów antyku oraz serca wyspy – wulkanu Etna. Sam port znajduje się w północno-wschodniej części wyspy, w miejscowości Tonnarella.

Kończąc naszą podróż po najpiękniejszych portach, nie zapomnijmy zajrzeć także na Capri, Lampedusę, Ischię, Elbę, Procidę i Wyspy Liparyjskie, gdzie nie brakuje uroczych portów i doskonale przygotowanych marin.

Wyrusz w rejs po pięknej Italii!

Bella Italia to istny raj dla żeglarzy, a propozycji na odwiedzenie ciekawych miejsc jest tutaj bez liku. Wystarczy wyczarterować jacht i mieć w zanadrzu pomysł na wspaniałą podróż. Czy może być coś lepszego od la dolce vita na pokładzie jachtu?

Tekst & Foto: materiał zewnętrzny

W osobnym artykule piszemy o obozach i koloniach we Włoszech.

Dodaj komentarz