Obozy we Włoszech

Group of girls camping in forest

Obozy we Włoszech z dala od rodziców – czy to dobry pomysł?

Wbrew opiniom sceptyków, którzy wróżą rodzicom dzieci wysyłanych na wakacje z dala od domu szereg problemów i zmartwień, kolonie i obozy we Włoszech mogą przynieść sporo korzyści obu stronom. Dlaczego? Odpowiadamy.

Największym dylematem rodziców, którzy planują letni wypoczynek i wybierają dla swoich nastolatków obóz młodzieżowy, jest wybór atrakcyjnego kierunku i najwyższy poziom bezpieczeństwa. W ofertach biur podróży znajdziemy kilka topowych miejsc, a wśród nich bardzo popularne kierunki, jakimi stały się Włochy.

Włoskie wybrzeże, w tym słynne Rimini w regionie Emilia-Romania, jest niezwykle popularnym i chętnie wybieranym przez turystów miejscem na spędzenie wakacyjnego urlopu. To jedno z miast, które cieszy się niezwykłą popularnością również wśród młodzieży, a wszystko za sprawą pięknych piaszczystych i szerokich plaż, a także miejsc, gdzie można poszaleć w rytm włoskich i zagranicznych hitów. W dzień Rimini tętni życiem i oferuje nastolatkom szereg wspaniałych atrakcji. Natomiast nocą uczestnicy obozów we Włoszech mają okazję bawić się na dyskotekach. Wszystko to pod okiem fachowej i też dobrze przygotowanej kadry opiekunów.

Nowoczesne obozy we Włoszech – inne niż przed laty

Nowoczesne obozy dla młodzieży organizowane są w zupełnie inny sposób niż przed laty. Rodzice, którzy wysyłają swoją pociechy na kolonie we Włoszech nie powinni martwić się o kwestie bezpieczeństwa. Nie braknie fachowej ani odpowiedniej ilości atrakcji. Można tu wskazać na obozy we Włoszech, jakie organizuje KochamWakacje.pl.

Na co zwrócić uwagę, wybierając obóz dla dziecka?

W programach kolonii i obozów we Włoszech znajdziemy sporo ciekawych propozycji. Jest czas na zwiedzanie i plażowanie. Będzie możliwość udziału we wspólnych integrujących zabawach. Wakacje bez rodziców otwierają przed młodzieżą zupełnie nowe możliwości. Pozwalają na przykład nabyć umiejętności tak bardzo przydatnych w usamodzielnianiu się i wchodzeniu w dorosłe życie.

Wybierając wśród różnych ofert obozów młodzieżowych we Włoszech, warto poszukać wyjazdów organizowanych przez profesjonalistów, którzy swoje doświadczenie zdobywali przez wiele lat, a ich firma zbudowała silną pozycję na rynku. Zanim wykupimy kolonie, przeczytajmy opinie zarówno rodziców, jak i młodzieży. Pamiętajmy, że wybieramy obóz dla naszych dzieci, nie dla nas samych. Więc to naszym pociechom powinno podobać się najbardziej.

Atrakcje na obozach młodzieżowych we Włoszech

W programach nowoczesnych obozów dla dzieci znajdziemy szereg atrakcji organizowanych na wybrzeżu. W tym liczne gry i zabawy w wodzie czy zawody sportowe. Plażowe animacje prowadzone są przez cały okres trwania obozu. Dodatkowo nasze pociechy mogą uczestniczyć w wycieczkach po najbardziej znanych włoskich miastach. Nie zabraknie w nich zwiedzania antycznego Rzymu, romantycznej Wenecji czy jednego z najmniejszych państw świata, jakim jest San Marino.

Młodzieżowe obozy do Włoch oferują także szaleństwo w największych parkach rozrywki. Między innymi w słynnej Mirabilandii, gdzie całodzienna zabawa pochłonie nasze pociechy bez reszty. To czas na oderwanie się od rzeczywistości i również przeżycie niezapomnianych wrażeń.

Obóz z dala od domu — korzyści dla dzieci i rodziców

Wbrew pozorom, obóz zorganizowany z dala od miejsca zamieszkania przynosi naszym pociechom szereg korzyści. Czas spędzony z rówieśnikami jest nieoceniony dla rozwoju społecznego i emocjonalnego naszych dzieci.

Wyrwanie się spod skrzydeł rodziców i decydowanie we własnym imieniu, a także nauka nowych umiejętności czy ponoszenie konsekwencji wyborów, to cenna i bardzo przydatna wiedza. Na pewno zaowocuje w przyszłości. Wakacje bez rodziców do obcego kraju, może być również cenną życiową lekcją.

Na zimę we Włoszech polecamy szkołę narciarską.

Tekst & Foto: materiał zewnętrzny

 

Dodaj komentarz