Puck 2022 – koniecznie wybierz na urlop!

0
Puck 2022

Puck 2022

Puck 2022 – co warto wiedzieć?

Puck to miasto znajdująca się w województwie pomorskim. Dla wielu ludzi jest jednym z nielicznych miejsc, w których do tej pory kultura kaszubska wciąż jest namacalna i rozpowszechniana. Bez cienia wątpliwości zachwyca niepowtarzalną atmosferą i przy okazji destynacja, którą śmiało można wziąć pod uwagę poszukując idealnego miejsca na letni wypoczynek. Gdzie warto się wybrać i na jakie apartamenty w temacie Puck 2022 zwrócić uwagę?

Nad Zatoką Pucką

Zatoka Pucka znajduje się w obrębie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. To jedno z tych miejsc, które zawsze robi wrażenie na turystach. Linia brzegowa składa się z przepięknej piaszczystej plaży oraz bujnej roślinności okalającej otoczenie. Co więcej, okolice są stosunkowo spokojne, co nie pozostaje bez znaczenia dla osób poszukujących miejsca bez tłumów turystów z różnych stron Polski. Latem przeobraża się w ośrodek entuzjastów sportów wodnych. Do Pucka przybywają wówczas miłośnicy kitesurfingu. Wzdłuż brzegu stworzono świetną ścieżkę rowerową, co z pewnością zachwyci miłośników aktywnego wypoczynku.

Warto równocześnie zwrócić uwagę na apartamenty Puck. Goście mają do dyspozycji świetnie wyposażone apartamenty w centrum miasta, a także lokalizacje w bezpośrednim sąsiedztwie z Morzem Bałtyckim.

Puck 2022 – nadmorskie atrakcje

Będąc w Pucku z pewnością warto wybrać się na spacer po molo. To idealne miejsce na pamiątkowe zdjęcie, ale również pewnego rodzaju punkt widokowy. Z tego miejsca rozpościera się fantastyczny widok na luksusowe apartamenty Puck, całe miasto, Zatokę Pucką oraz Półwysep Helski. Jedną z ulubionych atrakcji turystów jest urokliwy port rybacki, w którym znajdziemy słupek zaślubinowy. Ta niewielka pamiątka przypomina i symbolizuje słynna zaślubiny Polski z morzem.

W niedalekim sąsiedztwie znajduje się fantastyczny zegar słoneczny. Ma kształt koła sterowego i zdecydowanie przypadł do gustu turystom, którzy chętnie z niego korzystają. Zegar poza godziną wskaże nam również odległości do większych miast partnerskich Pucka. Warto przed wyjazdem do Pucka zorientować się, jakie wystawy odbywają się w budynku ratuszu przy Starym Rynku. Właściciele regularnie organizują tymczasowe wystawy, które cieszą się sporym zainteresowaniem.

Co musimy zobaczyć w Pucku?

Puck to bez wątpienia miasto, które zyskuje coraz większą popularność. Wielu ludzi przybywa w te strony, by poznać kulturę kaszubską u źródeł. Taką możliwość daje nam również Muzeum Ziemi Puckiej znajdujące się na Starym Rynku. Od samego początku istnienia celem właścicieli tego miejsca było gromadzenie oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat regionu. Na przestrzeni lat udało się zgromadzić wiele zbiorów o potężnej wadze historycznej. Powstały również wystawy etnograficzne. Natomiast dodać również należy, że obecnie patronem muzeum jest Florian Ceynowa, kaszubski społecznik i działacz, który poświęcił niemal całe swoje życie na badanie kultury kaszubskiej i kaszubskiego języka. Ceynowa był również jednym z pierwszych twórców literackich, którzy tworzyli w języku kaszubskim.

Tekst & Foto od partnerów zewnętrznych

Dodaj komentarz