City break

City break

City break – co to takiego?

City break to idea krótkich (jedno- lub dwu- czy trzydniowych) wycieczek mających na celu poznanie ciekawego miasta na dobre zakorzeniła się w naszym stylu podróżowania.

Wyprawa może być daleka, zagraniczna, ale także bardziej lokalna, w mniej oczywiste i popularne turystycznie destynacje. Ta druga opcja jest doskonałym sposobem na poznanie piękna Polski. Wpasowuje się w trend domestic travel, który przez pandemię zyskał wielu zwolenników. Czasami ciężko jest jednak wybrać kierunek na krótką wycieczkę – przychodzimy więc z inspiracjami i dziś proponujemy Płock.

Miasto historii

Czy wiedzieliście, że Płock był stolicą Polski? Co prawda pełnił tę funkcję krótko, w latach 1079–1138, ale od zawsze stanowił istotny punkt na mapie Mazowsza i Polski. Miasto może pochwalić się ciekawą architekturą, w której nie brakuje zabytków oraz wiekowych budowli. Zarówno świeckich, jak i związanych z religią. Ciekawym i pięknym miejscem jest Wzgórze Tumskie, które nie tylko zachwyci architekturą, ale także swoim malowniczym położeniem. Znajdziecie je tuż nad Wisłą, która w tym miejscu może poszczycić się swym najszerszym korytem. Dzięki temu zagwarantowane są urokliwe widoki. Wspaniale nadaje się także na spacery za dnia lub romantyczne przechadzki o zachodzie słońca. Warto odwiedzić też płockie molo na Wiśle.

W Płocku koniecznie trzeba odwiedzić także Stary Rynek  oraz ulicę Tumską, która jest zarazem deptakiem – znajdują się one po drugiej stronie Wisły od Wzgórza Tumskiego. Historyczna zabudowa starówki jest klimatyczna, a lokalizacja jest niezwykle komfortowa. To w tej okolicy znajdziemy również ciekawe restauracje i kawiarnie.

Gdzie się zatrzymać?

Chociaż Płock nie kojarzy się z turystyką, znajdziemy tu komfortowe noclegi i pokoje. Płock spokojnie zwiedzimy pieszo w ciągu jednego dnia (lub dwóch, jeśli nastawiamy się na odwiedzenie kilku muzeów), dlatego warto wybrać hotel w centrum. Noclegi w Płocku w pobliżu Starego Rynku oraz ulicy Tumskiej są więc najlepszym wyborem. Taka lokalizacja gwarantuje swobodę i wygodę podczas odwiedzin w tym historycznym mieście. Komfortowe pokoje można znaleźć np. w Hotelu Tumskim – http://www.hoteltumski.pl/pokoje, położonym zaledwie 250 metrów od Starego Rynku w Płocku. Hotel znajduje się zarazem nad Wisłą, można również skorzystać z tarasu restauracji i napawać się widokami. Miejsce świetnie sprawdzi się na randkę. Romantyczny spacer po starym mieście Płocka, zachód słońca nad Wisłą oraz doskonała kolacja to świetny plan na spędzenie wyjątkowego czasu z drugą połówką.

foto od właścicieli Hotelu Tumskiego w Płocku

Dodaj komentarz