Najpiękniejsze plaże w Hiszpanii

Najpiękniejsze plaże w Hiszpanii

Najpiękniejsze plaże w Hiszpanii – Hiszpania na wakacje

Do Hiszpanii tłumnie przybywają turyści z całego świata. To bardzo popularny kraj, który może pochwalić się pięknymi miejscami nad wodą i wspaniałymi zabytkami. Poznajcie razem z nami niektóre najpiękniejsze plaże Hiszpanii.

Hiszpania to kraj słynący z pięknych, piaszczystych plaż, zarówno tych popularnych, jak i bardziej ustronnych. Wypoczynek na nich to sama przyjemność. Woda jest krystalicznie czysta, a wokół plaż znajduje się wiele atrakcji. Jeśli planujesz letni wypoczynek w Hiszpanii to koniecznie sprawdź oferty na z pewnością znajdziesz https://www.hiszpania.com.pl ofertę na wymarzone wakacje!

1.Playa de las Catedrales

Playa de las Catedrales to jedna z najchętniej odwiedzanych plaż w Hiszpanii. Zlokalizowana jest ona na północnym wybrzeżu Galicji. Wyróżnia się spektakularnymi skalnymi łukami, które powstały na skutek erozji. Plaża ta jest bardzo popularna, dlatego warto przyjechać wczesnym rankiem, żeby uniknąć tłumów. Warto zaznaczyć, że Playa de las Catedrales to jedna z tych plaż, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Mowa tutaj o miejscu, gdzie człowiek może poczuć się jak w innym świecie, otoczonym przez piękno przyrody i majestatyczne skały, które są również wspaniałym przykładem sił natury.

2. Cala Macarelleta

Cala Macarelleta to mniej popularna urocza plaża zlokalizowana na wyspie Minorka. Może pochwalić się białym piaskiem i czystą wodą. Nie jest ona popularnym kierunkiem turystów, jednak zachwyca swoim urokiem oraz spokojem. To idealna propozycja dla ludzi poszukujących ustronnego miejsca na odpoczynek.

3. Playa del Silencio

Playa del Silencio to też przepiękna, mniej znana plaża, zlokalizowana na północnym wybrzeżu Asturii. Wyróżnia się spokojem i ciszą, dzięki czemu jest idealnym miejscem na odpoczynek i relaks. Co ciekawe,  jest otoczona wspaniałymi klifami i pięknymi krajobrazami. Dzięki temu jest to także jeden z najpiękniejszych zakątków całej Hiszpanii.

4. Najpiękniejsze plaże w Hiszpanii – Playa de Bolonia

Playa de Bolonia to piaszczysta plaża, która położona jest w Andaluzji, blisko miasta Tarifa. Cechuje się szerokim brzegiem i turkusową wodą. Jest świetną propozycją dla surferów i windsurferów, dzięki silnym wiatrom. Warto również zaznaczyć, że jest ona prawdziwym skarbem Andaluzji, głównie dzięki swojej niepowtarzalnej urodzie. Turkusowa woda to jest to, co zachwyca turystów. Długość tej plaży to 4 km, dzięki temu jest to idealne miejsce dla miłośników spacerów i wypoczynku z dala od zgiełku miasta. Wzdłuż rosną drzewa sosnowe, które tworzą cienistą oazę chroniącą przed gorącym hiszpańskim słońcem.

5. Playa de la Concha

Playa de la Concha to również jedna z najpopularniejszych plaż zlokalizowanych w Hiszpanii. Znajduje się ona w San Sebastian. Wyróżnia się pięknym piaszczystym brzegiem oraz krystalicznie czystą wodą. Plaża ta jest oblegana przez tłumy turystów podczas sezonu letniego. Z tego powodu warto ją odwiedzić w mniej popularnym okresie. W pobliżu znajdują się atrakcje, także dla rodzin z dziećmi.

6. Najpiękniejsze plaże w Hiszpanii – jeszcze Cala Salada

Cala Salada to urocza plaża z białym piaskiem i turkusową wodą. Zlokalizowana jest ona na Ibizie. Mowa tutaj o mniej znanej plaży, która zachwyca jednak swym urokiem i spokojem. To idealna propozycja dla osób, które cenią sobie ustronne miejsce na odpoczynek.

Jeśli znudzi się Wam plażowanie to polecamy wycieczkę na przykład do miasta Segovia.

Tekst & Foto: od partnerów zewnętrznych

Dodaj komentarz