Kolonie w Bułgarii – wakacje w Złotych piaskach

1
Kolonie w Bułgarii

Kolonie w Bułgarii

Coraz większą popularność zdobywają różnego rodzaju kolonie i obozy młodzieżowe za granicą. Dzięki temu dzieci i młodzież mają okazję zwiedzić trochę świata, przy okazji podszlifować język obcy, a jednocześnie spędzić czas z rówieśnikami na wspólnych grach i zabawach proponowanych przez opiekunów. Jedna z tego typu ofert – zaproszenie przyszło do naszych Czytelników ze strony firmy Selvatour z Kielc. Może macie ochotę na przykład na kolonie w Bułgarii?

Kolonie w Bułgarii – dlaczego warto pojechać?

Bułgaria jest pięknie położonym krajem nad Morzem Czarnym. Często jest tam zdecydowanie ładniejsza pogoda niż w Polsce, a woda w ciepłym morzu zachęca do kąpieli. Kolonie w Bułgarii sprawią, że dzieci będą miały okazję spróbować lokalnej kuchni, w której dominują ryby, warzywa i zioła, a więc to, co zdrowe i smaczne. Co ciekawe dania bułgarskie są u nas mało znane. Chyba jedyne, co kojarzymy z tamtych stron to jogurt i ser feta. Warto spróbować czegoś nowego.

Bułgaria zachwyca także pięknymi krajobrazami z górami w tle i znanymi miejscowościami, z których najbardziej popularne wśród Polaków są zapewne Złote Piaski.

Najciekawsze atrakcje Złotych Piasków

Złote Piaski, podobnie jak wszystkie nadmorskie miejscowości w Polsce pełne jest przeróżnych atrakcji. W tym liczne kramy z pamiątkami, lodziarnie, no i wspaniała plaża szeroka na kilkadziesiąt metrów. Blisko jest stąd do jeszcze większego i równie znanego miasta – Warny, do której przylecicie samolotem.

Wśród atrakcji nastawić się trzeba na plażowanie i kąpiele w wodzie morskiej, przeróżne gry sportowe, zabawy w basenie i spacery. Na pewno będą też tańce w dyskotece i piesza wycieczka do Monastyru Aładża (dla chętnych).

Kolonie w Bułgarii – pobyt w Hotelu Helios i wycieczki fakultatywne

Noclegi przewidziane są w czterogwiazdkowym hotelu Helios. Na miejscu będzie odkryty basen z leżakami. Pokoje mieszczą od 3 do 6 osób. Wszystkie mają pełen węzeł sanitarny, telewizję satelitarną, a także lodówkę i balkon lub taras. Wyżywienie będzie w formie bufetu, a dominować będą dania kuchni bułgarskiej.

Firma Selvatour oferuje podczas wyjazdu wycieczki fakultatywne takie jak wypraw jeepami w okolice parku przyrodniczego gór Strandża. Poleca też kilkugodzinny rejs statkiem, pobyt w delfinarium i aquaparku.

Aby dowiedzieć się więcej szczegółów, kliknijcie w link: obozy młodzieżowe Kielce

Na naszej stronie piszemy też o lotach do Bułgarii.

1 thoughts on “Kolonie w Bułgarii – wakacje w Złotych piaskach

Dodaj komentarz