Karcma z Tradycją - Karcma u Borzanka

Karcma z Tradycją - Karcma u Borzanka

Twoja Karcma z Tradycją – Karcma u Borzanka

Karcma z Tradycją czyli góralska atmosfera, wartości oraz niezwykła historia, która zaczęła się w XVIII wieku. Umieszczona na Podhalu oraz odnowiona przez rodowitych górali Karcma u Borzanka, była wystawiona wówczas jako zabytkowy Zajazd z wozownią. W latach 70 – tych został on uwłaszczony przez Skarb Państwa, w celu utworzenia Regionalnego Muzeum Ziemi Nowotarskiej. Wybudowanie Muzeum nie doszło jednak do skutku. Natomiast w trakcie lat 90 – tych właściciel Karcmy, Michał Borzęcki, wystąpił o zwrot Zajazdu i z powrotem odzyskał budynek. Od tego momentu, rozpoczęła się odbudowa, która doprowadziła do otwarcia w 2003 roku najstarszego w Nowym Targu i okolicy Zajazdu o nazwie Karcma u Borzanka.

Góralskie smaki

Motywem do skomponowania dań oraz dekoracji wnętrza była góralska tradycja. Zajazd swoją popularność zdobył z podawania regionalnej kuchni polskiej.  Poza wyjątkowymi  propozycjami w menu, w restauracji można skosztować między innymi Rosołu z kołdunami, Schabu z grilla pod oscypkiem, Baraniny w sosie własnym czy Placków po zbójnicku. Zajazd serwuje również specjalność lokalu, którym jest wyjątkowo podawane koryto góralskie posiadające tradycyjne przysmaki. W menu nie może zabraknąć także góralskich specjałów pitnych takich jak Herbaciany Grzaniec, czy Góralska Rozgrzewka. Klimat dopełniają także góralskie dodatki oraz wnętrze, w którym można podziwiać starodawne zdjęcia. Pokazują budynek w dawnych latach, masywne stoły góralskie, zdobienia oraz materiały. By tradycji stało się zadość, załoga Karcmy wykonuje serwis w tradycyjnych strojach góralskich.

Poznaj góralską gościnność!

Zorganizuj przełomowe dla Ciebie wydarzenie w Karcmie pełnej ciepła i serdeczności. Załoga restauracji zatroszczy się o najmniejsze detale oraz nastrój Twoich Gości. Zorganizuj swoje przyjęcie, wesele, komunię lub chrzciny,  gdzie możesz liczyć nie tylko na znakomite menu, ale także  na pomoc w dekoracji  bądź wyborze kwiatów. Zajazd w trakcie Twojego przyjęcia zadba również o najmłodszych Gości, przygotowując zabawę z przyborami lub muzyką.

Karcma z Tradycją – podhalańskie umiejętności

Karcma u Borzanka to wielokrotnie nagradzana restauracja w kategorii zakład gastronomiczny. Trzykrotnie ogłoszona  jako Regionalna Karczma Małopolski i doceniona Medalem Pamiątkowym 650-lecia Nowego Targu. Swoje nagrody uzyskała między innymi, serwując niezwykle przygotowany asortyment tradycyjnych  potraw i napojów. Pamiętając w szczególności o góralskich przepisach i smakach. Unikalne nagrody przyznano za niebanalne smaki restauracji, takie jak Kwaśnica Góralska z żeberkiem wędzonym,  Jagnięcinę Podhalańską czy Polędwiczki Wieprzowe z grilla według przepisu Babci Borzankowej.

Odwiedź naszą Karcmę

To obowiązkowy punkt, który musisz odwiedzić, zwiedzając Podhale! Zaznaj góralskiej kuchni oraz niezwykłej gościnności. Poczuj ten klimat przyjeżdżając na obiad do naszej Karcmy u Borzanka, zlokalizowanej w malowniczym Nowym Targu. Jeśli chcesz zamówić posiłek w konkretne miejsce, odwiedź stronę www.uborzanka.pl  i zapoznaj się z naszą ofertą.

W pobliżu Nowego Targu na naszej stronie polecamy też między innymi sanktuarium w Ludźmierzu.

Tekst & Foto: od partnerów zewnętrznych

Dodaj komentarz