walizka dla dziecka

walizka dla dziecka

Walizka dla dziecka – czy to dobry pomysł?

Wydaje ci się, że walizki dziecięce to zbędny wydatek, bo przecież i tak wszystko można spakować do walizek dorosłych? Jesteś w błędzie. Przede wszystkim walizka dla dziecka to znak, że uczestniczy ono w wyprawie na tych samych warunkach, co pozostali, że podobnie jak oni musi być odpowiedzialne za to, co w niej przewozi, za kontrolę własnych rzeczy.

Walizki dla najmłodszych podróżników

Twojemu dziecku na pierwszą wakacyjną wyprawę koniecznie sprezentuj piękną walizkę, zamiast pakować wszystko na siłę do toreb dorosłych.

  • Walizka dla małego dziecka to symbol pewnej samodzielności. Oczywiście możesz tam spakować niewiele: kilka kompletów ubrań, laptopa, tablet czy parę butów. Nie chodzi tutaj jednak przede wszystkim o rozmiar i wielkość bagażu, a o zbudowanie w dziecku poczucia, że uczestniczy w rodzinnej wyprawie na dokładnie tych samych warunkach co pozostali.
  • Dla małego podróżnika to wiele znaczy, a ponadto w ten sposób uczysz go od samego początku pewnej odpowiedzialności, kontrolowania tego, co dzieje się z jego bagażem, tego, że nie można walizki zostawiać gdziekolwiek. Takie zachowania przydadzą się nie tylko podczas rodzinnej wyprawy, ale i kiedy dziecko po raz pierwszy wyjeździe na wycieczkę szkolną, obóz, kolonie. Warto go więc podczas wypraw rodzinnych uczyć odpowiedzialności za pozostawione pod jego opieką przedmioty.
  • W końcu każdy, kto choć raz leciał na dłużej samolotem z rodziną wie, że objętość bagażu zawsze stanowi pewne ograniczenie. Do walizek rodziców naprawdę ciężko czasami zmieścić absolutnie wszystko, dlatego tym bardziej warto sięgnąć po ładną walizkę dla dziecka. W ten sposób można zyskać często bezcenny dodatkowy kawałek bagażu.

Walizka dla dziecka – jaka? Co wziąć pod uwagę?

Walizki dziecięce występują obecnie w bardzo wielu modelach, wśród bogactwa których często trudno się odnaleźć. Jeśli chodzi o stronę estetyczną, to warto dać tutaj przestrzeń wyboru samemu dziecku, choć oczywiście warto zwrócić uwagę na jakość wykonania nadruku, ogólną estetykę produktu. Przede wszystkim jednak rodzic po wstępnym wyborze dziecka co do grafiki, powinien przyjrzeć się konstrukcji walizki. Przede wszystkim warto wybierać modele lekkie, które nie będą dla dziecka dodatkowym obciążeniem. Im lżejsza walizka dla malucha, tym lepiej. Oczywiście powinna być ona także wytrzymała, natomiast specjaliści od walizek dla dzieci tacy jak Lorenbag.pl dbają o to, aby zachować równowagę między wagą walizki a jej optymalnym zabezpieczeniem.

Ważną kwestią wyboru jest rozstaw kółek. Masz do wyboru modele z 2 lub 4 kółkami. Pierwsze są bardzo wytrzymałe, ścierają się równomiernie. Dzięki temu zdecydowanie rzadziej dochodzi do ich uszkodzenia. Takie modele sprawdzają się szczególnie w przypadku najmniejszych walizek dla dzieci. Walizki na 4 kółkach to zdecydowanie częstszy wybór rodziców. Tutaj bardzo trudno o jakąś wywrotkę, ciężar jest równomiernie rozłożony na wszystkich 4 kółkach. Takie walizki dzieciom się także znacznie łatwiej prowadzi.

Do wyboru mamy przede wszystkim dwa klasyczne rozmiary walizek dla dzieci: S i M. S to najmniejszy model, który sprawdza się u maluchów, które ruszają w swoją pierwszą podróż. Walizki podróżne w rozmiarze M to z kolei propozycja dla trochę większych dzieci. Automatycznie zwiększa się oczywiście nieco rozmiar walizki. Warto zwrócić uwagę na wymiary oglądanego przez nasz produktu, ponieważ dobrze dopasowaną (przede wszystkim pod kątem wzrostu dziecka) walizkę będzie mu się lepiej prowadziło. Osobną kategorię stanowią małe walizki kabinowe, które sprawdzają się jako bagaż podręczny i niejednokrotnie są zbawieniem dla rodziców, którym w bagażu zabrakło odrobiny miejsca.

Walizka dla dziecka – estetyka ma znaczenie

Pierwsza walizka dla dziecka ma ogromne znaczenie, kilka następnych także. Warto więc pozwolić mu na samodzielny wybór modelu, który zechce zabrać ze sobą na wakacje. Warto jednak najpierw choć wstępnie przyjrzeć się ofercie danego producenta lub sklepu. Także upewnić się, że tego typu bagaże mają ciekawą i wartościową estetykę. Od samego początku warto, także wykształcać w dziecku poczucie dobrego smaku, wyczulenia na wizualną stronę otaczającego go świata.

Walizki podróżne dla dzieci są dostępne w bardzo wielu wersjach, różnorodnych barwach, odcieniach oraz grafikach. Warto więc pozwolić, aby dziecko dokonało świadomego wyboru. Niech powie czy woli walizkę w kropki czy z ulubionym bohaterem bajki. A może kotem na walizce. Możliwości jest wiele, a taki bagaż optymistycznie nastraja dziecko do podróży. Dodatkowo kolorowa walizka ma jeszcze jeden, bardzo praktyczny atut – łatwo dzięki niej zlokalizować dziecko w tłumie.

Walizki podróżne – koniecznie z kółkami

Oczywiście można kupić torby zamiast walizek, plecaki to także jakieś rozwiązanie. Warto jednak pamiętać, że tego typu bagaże stanowią obciążenie dla kręgosłupa dziecka. Z walizką na kółkach dużo łatwiej mu jest sobie poradzić. W związku z tym chętniej bierze ze sobą taki bagaż.

O innych zasadach ważnych przy wyborze walizki piszemy tutaj.

Tekst & Foto – od Loren Bag

Dodaj komentarz