Gdzie najlepiej udać się na krótki urlop w Polsce?

0
Gdzie najlepiej udać się na krótki urlop w Polsce?

Gdzie najlepiej udać się na krótki urlop w Polsce?

Gdzie najlepiej udać się na krótki urlop? – podpowiadamy

Nie ma nic lepszego, niż krótki wyjazd za miasto, wyłączenie telefonów komórkowych i zatopienie się w kolorach i dźwiękach natury. Relaksu możemy szukać zarówno w luksusowym hotelu, jak i pod namiotami. Ważne, by odnaleźć to, co nam sprawia największą frajdę i robić to często. W tym artykule podrzucimy wam kilka pomysłów gdzie najlepiej udać się na krótki urlop. Mamy nadzieję, że będzie świetną inspiracją do wyjazdu!

Park narodowy

Jeśli ciągnie nas na leśne szlaki, chcemy być jak najbliżej natury wypad do parku narodowego będzie najlepszym, co możemy zrobić. Mamy to szczęście, że w Polsce znajdziemy jeszcze kilka miejsc, które zachowały swój dziewiczy charakter. Są one dostępne dla nas w dużej części przez cały rok. Wyjazd do parku narodowego jest niepowtarzalną okazją do edukacji odnośnie różnych ekosystemów i zagrożeń, na jakie są wystawione. Może to być świetny pomysł na wycieczkę z najmłodszymi członkami naszego domostwa. Do tego otrzymamy przepiękne widoki i mnóstwo zabawy!

Światła miasta

Jeśli fascynuje nas historia i chcemy bliżej poznać kulturę i architekturę Polski, warto na nasz cel podróży obrać jedno z wielu ciekawych miast. Oczywiście na prowadzenie pod tym względem wysuwają się Kraków, Warszawa czy Gdańsk. Jednak jest naprawdę wiele atrakcyjnych turystycznie miast w Polsce, które mają do zaoferowania zabytki i pyszną, lokalną kuchnię. Zanim kupimy bilet do Rzymu czy Barcelony, warto poznać lepiej nasze własne cztery kąty i na krótki urlop udać się właśnie w miejsce pełne naszej kultury.

SPA

Dużą popularnością cieszą się również różne kurorty i hotele oferujące swoim gościom ciekawą ofertę zabiegów w strefie SPA. Polacy pokochali ten rodzaj wypoczynku. Właśnie do SPA wyjeżdżają najchętniej. Krótki weekend w takim miejscu może bowiem zregenerować wszystkie nasze siły. Dodatkowo odmłodzi skórę o parę lat i dać nam czas na relaks i romantyzm, którego tak nam brakuje przy codziennej gonitwie obowiązków. Luksusowe hotele oferują wszystko to, czego zapragnie nasza dusza. Taki wyjazd z pewnością zapadnie nam w pamięci na długo.

Nad jeziorem

Być może ciągnie nas najbardziej nad jezioro, by poczuć na skórze słońce i móc bawić się w wodzie w pięknym otoczeniu? Nie trzeba dłużej śnić na jawie, tylko spakować walizkę i wybrać się do zabytkowego hotelu Olandia w samym sercu Krainy 100 Jezior, gdzie nawet krótki urlop będzie prawdziwą przygodą. Nad jeziorem czeka nas wiele atrakcji, zarówno wodnych, jak i tych na lądzie.

To jest czas, w którym możemy połączyć się z naturą i zażywać pięknej pogody i czystego powietrza. W takim miejscu możemy również skosztować cudownych win czy lokalnych przysmaków oraz wybrać się na przejażdżkę konno. Nasz kraj możemy odkryć na nowo, zachwycając się pięknymi krajobrazami i ludźmi, którzy go tworzą. Urlop nad jeziorem będzie idealnym pomysłem dla wszystkich, którzy szukają oazy beztroski i relaksu.

 Domki nad samym morzem

Wynajmując domki nad samym morzem, zapewnisz sobie spokój i ukojenie. Szum fal i plaża to wspaniałe okoliczności, które spowodują odprężenie po dniach pełnych pracy. Ponadto stwierdzono, że codzienne spacery w takich rejonach sprzyjają przyswajaniu jodu, który korzystnie wpływa na każdy organizm.

Tekst & Foto: od hotelu Olandia

Dodaj komentarz