Wypoczynek w Zamku Gniew

Wypoczynek w Zamku Gniew

Wypoczynek w Zamku Gniew – lekcja historii i niezwykłe atrakcje

Raz po raz w zaproszeniach dla Czytelników naszej strony pojawiają się prawdziwie ciekawe miejsca. Tym razem otrzymaliśmy propozycję, aby przedstawić Wam jeden z ciekawszych pokrzyżackich zamków, który od pewnego czasu pełni też rolę hotelu. Może macie ochotę na wypoczynek w Zamku Gniew – co Wy na to?

Zamek Gniew – pamiątka po Krzyżakach

Zamek Gniew powstał pod koniec trzynastego stulecia na planie kwadratu. Podobnie jak większość budowli obronnych na Pomorzu jest dziełem Krzyżaków, którzy w tamtym czasie panowali na terenach obecnie północnej Polski. Z biegiem czasu zmieniał nieco kształty. W połowie piętnastego wieku obiekt przejęli Polacy. Służył jako siedziba starostów do roku 1772. Podczas rozbiorów służył jako spichlerz. Natomiast w latach międzywojennych doznał poważnych zniszczeń na skutek pożaru. Lata II wojny światowej przekształciły budowlę w więzienie dla Polaków. Od 1968 zaczęła się powolna odbudowa i przywracanie pierwotnych kształtów zabytku. Istnieje możliwość zwiedzania Zamku Gniew z przewodnikiem, który pokaże kaplicę zamkową, krużganki obronne, zbrojownię i jeszcze kilka innych ciekawostek.

Hotel na Zamku Gniew

Gdyby ktoś chciał w tym miejscu spędzić trochę więcej czasu to istnieje możliwość wynajęcia pokoju w jednej z dawnych zamkowych komnat, albo w którymś z obiektów sąsiednich. Mimo sędziwego wieku budowli hotel jest bardzo nowoczesny i komfortowy. Pokoje i apartamenty są urządzone według najwyższych standardów, tak aby goście byli prawdziwie zadowoleni. Istnieje możliwość wykupienia nie tylko samego noclegu ale także pakietu, który upoważnia do korzystania z zabiegów tutejszej strefy Wellness & SPA.

Na miejscu znajduje się Przystań zamkowa, z której możecie udać się na rejs po Wiśle. Jest też promenada widokowa i wypożyczalnia rowerów.

Strefa Basenowa czyli dobry hotel na wakacje

Dla wielu osób wybierających się na urlopowy odpoczynek wielką atrakcją Zamku Gniew będzie strefa basenowa. To jest nie tylko jedna mała niecka z wodą do pływania, ale cały park wodny w którym można bawić się bardzo długo bez chwili na nudę. Na chętnych czekają też sauny i jacuzzi. Mile widziane są tu rodziny z dziećmi, dla których przygotowano specjalny wodny plac zabaw. Więcej informacji w temacie znajdziecie na stronie https://www.zamek-gniew.pl/strefa-basenowa

Jeśli będziecie w tych okolicach to polecamy także zwiedzanie krzyżackiego zamku w Malborku

Foto: własne

Dodaj komentarz