Wybór roweru elektrycznego

Wybór roweru elektrycznego

Wybór roweru elektrycznego – jaki kupić?

Rower jest znakomity do jeżdżenia po mieście. Świetnie nadaje się również na weekendowe przejażdżki. To także dobra opcja dla tych, którzy czerpią przyjemność z szalonej jazdy po leśnych czy górskich ścieżkach. Rower elektryczny to doskonała alternatywa dla klasycznego jednośladu! Wybór roweru elektrycznego będzie ważny jeśli naprawdę chcecie czerpać jak najwięcej przyjemności. Czym powinniście się kierować?

Idealny rower elektryczny, czyli jaki? Na co zwrócić uwagę przy wyborze e-bike’a?

Rama roweru elektrycznego powinna być wykonana z solidnych materiałów. Na rynku dostępne są m.in. modele ze stali czy z aluminium. Niewątpliwą zaletą tych pierwszych jest wybitna trwałość, natomiast minusem wysoki ciężar i nieduży wybór. Drugie zaś wyróżniają się dużą sztywnością, wytrzymałością i odpornością na korozję. Są uniwersalne i przystępne cenowo.

Silnik i bateria mogą być umieszczone centralnie lub w tylnym kole. Akumulator zwykle znajduje się w miejscu bagażnika lub razem z ramą – pod siodłem bądź też w miejscu koszyka na bidon. Najlepszym rozwiązaniem – ze względu na równomierne rozłożenie środka ciężkości – jest wybór modelu, w którym akumulator i napęd umieszczone są centralnie.

Na komfort jazdy na e-bike’u wpływa też obecność amortyzatora. Model z amortyzatorem sprawdza się szczególnie podczas jazdy po nieutwardzonych ścieżkach. Nie bez znaczenia są także hamulce. Najwyższe bezpieczeństwo gwarantują hamulce tarczowe – zmienne warunki pogodowe nie wpływają na jakość ich pracy. Natomiast rozmiar roweru elektrycznego, podobnie jak klasycznego jednośladu, należy dopasować do sylwetki – zwłaszcza do wzrostu.

Rower Giant Trance X E+ PRO – idealny model dla miłośników szalonych przygód

Do ekstremalnej jazdy najlepiej sprawdzi się rower górski. Ma on opony o agresywnym bieżniku. Taki jednoślad doskonale poradzi sobie z każdą nierównością, których na górskich i leśnych ścieżkach nie brakuje.

W definicję solidnego roweru górskiego wpisuje się model Trance X E+ PRO marki Giant. Jednoślad posiada zawieszenie Maestro. Jest ono zoptymalizowane do 29-calowych kół ze skokiem przednim 150 mm i tylnym 140 mm. Zapewnia płynną i pewną jazdę po nierównościach, Także gwarantuje pełne bezpieczeństwo podczas szybkich zjazdów. Nowy flip chip pozwala na dostosowanie kąta główki ramy, rury podsiodłowej, a także wysokości suportu do zmiennych warunków na szlaku. Jazda na rowerze Trance X E+ PRO będzie istną frajdą dla każdego miłośnika ekstremalnych przygód.

Giant Explore E+ 3 DD GTS – komfort w atrakcyjnej oprawie

E-bike Explore E+ to propozycja dla tych, dla których długa, spokojna przejażdżka po malowniczej okolicy to definicja idealnego weekendowego popołudnia. Aluminiowa rama ALUXX i silnik SyncDrive Sport da gwarancję płynnego i komfortowego prowadzenia na wszystkich rodzajach dróg. W bagażniku zmieści się piknikowy kosz i inne niezbędne rzeczy, które umilą weekendową przejażdżkę.

Rower Giant Roam E+ – uniwersalny wybór roweru elektrycznego dla każdego

Natomiast jeśli w tygodniu chętnie jeździsz po mieście, a weekendy są dla Ciebie okazją do dłuższych przejażdżek poza miasto? Postaw na rower Giant Roam E+, który gwarantuje komfortową i bezpieczną jazdę. Zarówno po gładkich drogach asfaltowych i ścieżkach rowerowych, jak i po leśnych szlakach. Rower łączy najlepsze cechy jednośladu górskiego i szosowego. Ma lekką aluminiową ramę ALUXX, silnik SyncDrive Core, szerokie opony i amortyzowany widelec o skoku 63 mm. Niewątpliwą zaletą modelu Roam E+ jest atrakcyjna cena – ok. 10 tys. zł.

Te i inne rowery elektryczne znajdziesz w sklepie Aga Sport. Propozycją są modele z różnych półek cenowych, o innych parametrach technicznych. Sprawdź pełną ofertę i wybierz swojego wymarzonego e-bike’a, który zagwarantuje Ci wyjątkową przyjemność z jazdy!

O klockach hamulcowych do roweru piszemy tutaj: https://turystycznepropozycje.pl/locki-hamulcowe-do-roweru/

Tekst & Foto: od partnerów zewnętrznych

Dodaj komentarz