Ośrodek Libra nad Zalewem Sulejowskim

0
Ośrodek Libra nad Zalewem Sulejowskim

Ośrodek Libra nad Zalewem Sulejowskim

Ośrodek Libra nad Zalewem Sulejowskim – polecamy

Ośrodek Libra nad Zalewem Sulejowskim jest dobrą propozycją dla wszystkich, którzy chcieliby spędzić urlop w tej okolicy. W ofercie istnieje też możliwość, aby urządzić tu chrzciny, wesele czy komunię. Pensjonat pozostaje do dyspozycji także na eventy firmowe, spotkania biznesowe, wieczory panieńskie i kawalerskie. Wystarczy też miejsca na zorganizowanie zielonej szkoły albo młodzieżowego obozu. Możecie tu przyjechać ze swoim psem. Jest sala konferencyjna.

Plaża, sauna i jacuzzi

W Librze skorzystacie z jacuzzi i sauny, a jeśli przyjedziecie latem, to w upalne dni tylko 150 metrów będzie dzieliło Was od plaży. Istnieje możliwość zorganizowania spływu kajakowego, gry w paintball, a także jazdę konną, quadem oraz windsurfing.

Restauracja na miejscu

W kuchni serwowane są pyszne dania. Na życzenie gości gospodarze są w stanie przygotować potrawy myśliwskie, orientalne i staropolskie.

Ośrodek Libra – Pokoje i noclegi

Do dyspozycji są następujące rodzaje pokojów:

  •  2, 3, 4 osobowe typu studio z łazienką
  •  dla 4-6 osób składające się z przedpokoju 2 pokoi i łazienki
  •  dla 4-5 osób składające się z przedpokoju 3 pokoi i 2 łazienek

Cena zależna jest od długości pobytu i ilości osób.

Adres ośrodka: Karolinów ul. Główna 135

tel. 601 320 582

kontakt mailowy: pensjonatlibra@gmail.com

więcej informacji: http://www.libra.tm.pl/     (www.libra.tm.pl)

O zalewie Sulejowskim i okolicy słów kilka

Jest to sztucznie utworzony zbiornik w województwie łódzkim. Powstał dzięki zaporze wzniesionej na rzece Pilica. Przepływa też tędy rzeka Luciąża. Natomiast jezioro zajmuje powierzchnię 27 kilometrów kwadratowych. Zbudowany został w celu zaopatrywania w wodę mieszkańców Łodzi, natomiast najbliższym większym miastem w okolicy jest Tomaszów Mazowiecki.

Inwestycja wyrosła w latach 1969 – 74 i swego czasu było to największe sztuczne jezioro w środkowej Polsce. Wokół rozciąga się Sulejowski Park Krajobrazowy, który jednocześnie jest częścią zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych. W celu ochrony czystości wody powstały strefy ochronne. Bezpośrednia znajduje się w Bronisławowie, a pośrednia wokół zbiornika – do 400 metrów od brzegu. Pływają tu między innymi płocie, leszcze, karpie, okonie i sumy.

Długość zbiornika wynosi 17 kilometrów, a szerokość około 2 kilometry. Maksymalna głębokość wynosi 11 metrów.

foto: ze strony firmowej ośrodka

Dodaj komentarz