miejsca do nurkowania w Bułgarii

miejsca do nurkowania w Bułgarii

Najlepsze miejsca do nurkowania w Bułgarii – Bułgaria na wakacje

Na wakacje w Bułgarii decyduje się coraz więcej osób. Pobyt w tym kraju jest stosunkowo tani. Co istotne, Bułgaria ma wspaniały klimat oraz rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Co więcej, kraj ten może pochwalić się wieloma wspaniałymi miejscami do nurkowania. Znajdują się w nim zarówno miejsca dla początkujących nurków, jak też i dla tych bardziej doświadczonych. Jeśli więc szukasz ofert na wakacje to sprawdź koniecznie https://www.bulgaria.pl/. Poniżej znajdują się najlepsze miejsca do nurkowania w Bułgarii.

1. Złoty Pyasatsi

Złoty Pyasatsi to jedno z najpopularniejszych miejsc do nurkowania w Bułgarii. Zlokalizowane jest niedaleko miasta Warna na Morzu Czarnym. Nurkując w tej okolicy, można podziwiać rafy koralowe, które są domem dla wielu gatunków ryb i także innych organizmów morskich. Miejsce to jest uwielbiane przez miłośników nurkowania z całego świata.

2. Przylądek Kaliakra

Przylądek Kaliakra to również niepowtarzalne miejsce. Słynie ze zróżnicowanego podwodnego krajobrazu. Znajduje się w nim bardzo dużo jaskiń i nisz. Natomiast w nich można zobaczyć między innymi dziesiątki gatunków ryb, jeżowców, krewetek, a ponadto innych organizmów morskich.

3. Pomorie

Pomorie to słynne miasto zlokalizowane na wschodnim wybrzeżu Bułgarii. Słynie ono z jednego z największych na świecie błot mineralnych. Natomiast nurkując w pobliżu tego miasta, można podziwiać bardzo dużo gatunków ryb. Także wraki statków z czasów starożytnych.

4. Sozopol

Sozopol to jedno z najpopularniejszych i najpiękniejszych miast zlokalizowanych nad Morzem Czarnym. W jego okolicy znajduje się bardzo dużo wspaniałych miejsc do nurkowania, w tym równiaż rafy koralowe, które przyciągają wielu miłośników nurkowania.

5. Nesebar

Nesebar to kolejne piękne miasto, które posiada wspaniałe miejsca do nurkowania. W jego okolicy znajduje się liczne wraki starożytnych statków, a ponadto piękne rafy koralowe, w których żyje bardzo też dużo gatunków ryb i innych organizmów morskich.

6. Riwiera Bułgarska

Riwiera Bułgarska co roku odwiedzana jest przez setki tysięcy turystów z całego świata. Ta popularna destynacja turystyczna ma bardzo dużo do zaoferowania również dla miłośników nurkowania. W okolicy znajduje się wiele miejsc idealnych do nurkowania, takich jak Złota Rybka, które jest uznawane za jedno z najlepszych miejsc do nurkowania w całej Bułgarii. Natomiast inne cenione miejsca to również Kamczija i Balczyk.

7. Jezioro Atanasowo

Jezioro Atanosowo to najgłębsze jezioro zlokalizowane w Bułgarii. Ma głębokość ponad 70 metrów. Mowa tutaj o jednym z najbardziej malowniczych miejsc w kraju, z pięknym krajobrazem górskim i krystalicznie czystą wodą. Nurkowie mogą podziwiać tu wszelakie gatunki ryb i roślin, a ponadto ruiny starożytnego miasta. W pobliżu jeziora są także liczne restauracje oraz atrakcje turystyczne. Dlatego jest to świetna propozycja dla turystów, którzy cenią nie tylko nurkowanie.

O apartamentach na wakacje w Bułgarii piszemy tutaj: https://turystycznepropozycje.pl/idealny-apartament-w-bulgarii/

Tekst & Foto: od partnerów zewnętrznych

Dodaj komentarz