Jak przygotować się na pierwszy rejs jachtem

Jak przygotować się na pierwszy rejs jachtem

Luksusowe jachty motorowe budzą wiele emocji, wpływają na wyobraźnię oraz wywołują pragnienie doznania wielkiej przygody. Rejs żeglarski stanie się emocjonującym przeżyciem, zwłaszcza jeśli poprzedzony będzie skrupulatnymi przygotowaniami. Jak przygotować się na pierwszy rejs jachtem? Co należy zabrać na rejs oraz na co zwrócić uwagę wybierając jednostkę? O tym piszemy poniżej.

Przygotowania do rejsu żeglarskiego

Duże akweny wodne cechują się zmiennością warunków pogodowych. Poza tym członkowie załogi przez pewien okres będą zdani wyłącznie na własne siły. Oznacza to, że niezbędna będzie ciepła i wodoodporna odzież (sztormiak), kalosze, śpiwór, nakrycie głowy, a także przedmioty użytku osobistego, bez których trudno choćby zadbać o codzienną pielęgnację ciała, takie jak podstawowe kosmetyki i ręcznik.

Warto też zadbać o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną, w czym pomoże krem z wysokim filtrem UV i okulary przeciwsłoneczne.

Dobrze jest też mieć przy sobie wielofunkcyjny scyzoryk, rękawice żeglarskie i lampkę czołową. Niezbędne akcesoria jachtowe można znaleźć i nabyć w profesjonalnym sklepie żeglarskim.

Jak przygotować się na pierwszy rejs jachtem? Na jakie jachty zwrócić uwagę?

Wybór jednostki pływającej zależy oczywiście od doświadczenia żeglarza oraz rodzaju uprawnień, jakimi dysponuje sternik. Z pewnością na pierwszy rejs zaleca się jachty nieco mniejsze, z uwagi na większe możliwości manewrowe jednostki.

Jacht żaglowy X4.9

Na uwagę zasługuje jacht żaglowy X4.9 – doskonały zarówno na rodzinne wyprawy, jak i żeglarstwo wyczynowe. Długość jachtu zaprojektowanego przez X-yachts pozwala na manewrowanie nawet w stosunkowo niewielkich marinach czy portach, co jest o tyle istotne, że jachtem można operować także na wodach śródlądowych.

Dodatkowo jednostka wyposażona jest w silnik Diesel 42.5 kW oraz zbiornik paliwa o pojemności 265 litrów.

Załoga i pasażerowie mają do dyspozycji wygodne kabiny i koje w wariantach 2-3 lub 3-4, a także dwie łazienki. Zbiornik wody pomieści aż 310 litrów.

Jacht żaglowy X PURE 5.6

Nieco większy jacht żaglowy X PURE 5.6, będący przedstawicielem całej serii jachtów jest propozycją dla żeglarzy oczekujących większej dawki komfortu. Luk pokładowy oraz boczne okna w dachu zapewniają świetną wentylację i sporą dawkę promieni słonecznych. Fantastyczne widoki z przestronnego salonu gwarantują duże okna kadłubowe.

Jednostka napędu Diesel – 81 kW zaopatrywana jest przez zbiornik paliwa o pojemności aż 550 l. Całość uzupełnia zbiornik wody 580 l.

Luksusowe jachty motorowe dla wielbicieli przygód morskich

Wielbicieli morskiej przygody, którzy preferują napęd mechaniczny, z pewnością zainteresują jachty motorowe z serii:

  • Grande Collection – trzypokładowe jachty o długości przekraczającej 30.48 m (100 ft);
  • Flybridge Collection, jachty dysponujące pomostem nawigacyjnym;
  • S Collection łączące sportowy design z elegancją;
  • Magellano Collection wyposażone w innowacyjny kadłub Dual Mode;
  • Atlantis Collection to wyczynowe cruisery;
  • Verve Collection, czyli sportowe łodzie weekendowe.

Luksusowe jachty oferują bogactwo funkcji, dzięki którym zapewniona jest łatwa obsługa jednostki w każdych warunkach. Szukasz jachtu na wakacyjne wojaże? Sprawdź już dziś propozycje zawarte na stronie https://dobrejachty.pl. Częścią składową udanej wyprawy morskiej jest pozytywne nastawienie i dobry jacht – z nimi niestraszne są nawet wysokie fale.

Tekst & Foto: od partnerów zewnętrznych

1 thoughts on “Jak przygotować się na pierwszy rejs jachtem?

Dodaj komentarz