Grupowe bilety lotnicze

Grupowe bilety lotnicze

Grupowe bilety lotnicze – co to jest?

Jak sama nazwa wskazuje grupowe bilety lotnicze jest to oferta przewoźników skierowana do osób podróżujących w tę samą stronę. Może to być wyjazd służbowy (na przykład występ orkiestry symfonicznej na koncert albo całej drużyny piłkarskiej na mecz). Może to być także paczka zgranych przyjaciół lub dwie zaprzyjaźnione rodziny. Łącznie co najmniej 6 osób podróżujących służbowo lub 10 innych (na przykład wybierających się na wakacje). Chociaż warto wiedzieć, że niektóre linie wymagają grup co najmniej piętnastoosobowych.

Dlaczego warto skorzystać z grupowego biletu lotniczego?

Grupowe bilety lotnicze mają wiele zalet. Do najważniejszych należy gwarancja, że wszyscy uczestnicy wyprawy polecą tym samym samolotem. Nawet na sąsiadujących ze sobą siedzeniach. Podróż kosztuje często dużo taniej niż gdyby kupować wszystkie bilety osobno.

W rezerwacji i zakupie grupowego biletu lotniczego pomoże Wam jedna z wyspecjalizowanych firm. Na przykład takiej jak ta: https://www.infoloty.pl/podroze-grupowe/ Właściciele i pracownicy tego biura (także wielu podobnych) mają zwykle dostęp do mnóstwa różnych ofert przewoźników, znają cenniki, zasady i możliwości  proponowania specjalnych zniżek ceny, dzięki czemu możecie naprawdę sporo zaoszczędzić. Nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt procent regularnej opłaty obowiązującej na danej trasie.

Warto wiedzieć, że przy korzystaniu z grupowych biletów lotniczych będziecie mieli możliwość elastycznego dostosowania planu podróży do Waszej grupy. Natomiast przy konieczności wpłacania dużych kwot da się załatwić zapłatę w ratach, niekoniecznie od razu całą cenę.

Grupowy bilet lotniczy ułatwi sprawę w razie konieczności zmiany terminu wylotu, zmiany nazwiska i imienia kogoś z pasażerów, albo nawet czyjejś rezygnacji.

Grupowe bilety lotnicze – jak to działa?

Jak pisaliśmy wyżej  warto skorzystać ze strony internetowej wybranego biura zajmującego się tego typu działalnością. Wystarczy na stronie internetowej wpisać miejsce wylotu, cel podróży, datę wylotu, datę powrotu, dane osoby kontaktowej i wszelkie informacje, które pomogą pracownikom firmy wybrać dla Was najkorzystniejszą ofertę. Przyda się taka pomoc zwłaszcza w sytuacji, gdy podczas podróży konieczna będzie przesiadka.

Świat jest piękny. Warto go poznawać i cieszyć się podróżami nawet bardzo daleko.

O odszkodowaniach za opóźnione loty piszemy też tutaj: https://turystycznepropozycje.pl/odszkodowanie-za-opozniony-lot/

1 thoughts on “Grupowe bilety lotnicze

Dodaj komentarz