Na wieży widokowej w Stryszawie

Na wieży widokowej w Stryszawie

Na wieży widokowej w Stryszawie – piękne krajobrazy gór

Na wieży widokowej w Stryszawie znaleźliśmy się podczas krótkiego pobytu w okolicy. I chociaż nie było czasu, żeby zaliczyć wszystko co ciekawe w pobliżu ten widok zapamiętamy na długo.

Konstrukcja należy do kompleksu hotelowego, który znajduje się dosłownie obok. Jednakże jest ogólnodostępna i można korzystać z niej nawet jeśli nie jesteśmy hotelowymi gośćmi. Wejście na wieżę znajduje się wewnątrz małego bufetu. Płatne, ale bardzo tanie. Na pewno nie poczujecie straty w budżecie. Obok coś dla maluchów – niewielki plac zabaw, można się więc zatrzymać będąc w podróży z dziećmi.

Sama platforma liczy 25 metrów wysokości. Biorąc pod uwagę fakt, że stoi dodatkowo na wysokim wzniesieniu możecie domyślić się, że da się z niej zobaczyć naprawdę dużo i daleko. Wieża ma 6 pięter. Na każdym można zatrzymać się na chwilę dla odpoczynku. Najwyższy podest jest zadaszony, więc nawet mały deszcz nie będzie przeszkodą w oglądaniu krajobrazów. Natomiast dodatkowo umieszczone są tablice, dzięki którym będziecie mogli rozpoznać różne szczyty znajdujące się przed wami.

A co można zobaczyć z wieży w Stryszawie?

Dostrzeżecie na przykład Pasmo Policy, Pasmo Babiogórskie i Pasmo Jałowieckie. Przy dobrej pogodzie Wasz wzrok dosięgnie także Gorców, Beskidu Makowskiego, Beskidu Małego czy Beskidu Śląskiego. Z tego wszystkiego na pewno ucieszą się nie tylko turyści ale też miłośnicy fotografii.

Na wieży widokowej w Stryszawie, a gdzie to jest?

Stryszawa jest wsią w województwie małopolskim na terenie powiatu suskiego (Sucha Beskidzka). Składa się z mnóstwa osad i przysiółków. Podobnie więc jak inne wioski w pobliżu jest bardzo rozległa – ciągnie się przez 10 kilometrów w dolinie potoku Stryszawka. Stałych mieszkańców żyje tu około 5 tysięcy.

Co jeszcze w pobliżu?

Niedaleko jest stąd do Żywca. Jeśli będziecie w okolicy zachęcamy między innymi do zwiedzenia ciekawych, mało znanych sanktuariów. Jedno z nich znajdziecie w Makowie Podhalańskim, inne w Rychwałdzie, a jeszcze inne na Jasnej Górce. Natomiast w samej wsi Stryszawa na wspomnienie zasługuje też neogotycki kościół świętej Anny, dworek, dziewiętnastowieczna kaplica, kilka figur przydrożnych. Są jeszcze lipy i modrzewie uznane jako pomniki przyrody.

Foto: własne

Dodaj komentarz